Sektörel Web Tasarımı
Teknoloji hayatımıza girdiği günden bugüne hayatımızı daha kolay yaşanılabilme açısından etkilemektedir. Bugün etrafımız bu tür araçlarla çevrilmiş durumdadır. Bu araçlar bireylerin hayatına dokunan her alanda etkinliğini gün geçtikçe hissettirmektedir. İnternet bu araçların artık bütünleşmesi ile bir şekilde kendisini vazgeçilmez kılmaktadır. Havalandırma sistemlerinden ısıtmaya, yangından alarm sistemlerine ve haberleşmeden eğlence sektörüne kadar çok çeşitli alanlarda 1. Kaynak konumundadır. Bilgisayar temelli bu teknolojilerin internetle birleştiğinde akıllı statüsü kazanması da tercih edilmesindeki oranı artırmaktadır.

Web siteleri günümüz internet teknolojisinde en çok kullanılan web ortamlarıdır. Hatta buna eskinin sosyal alanı denilebilir. Özel kişilerin, şirketlerin, belediyelerin, devletlerin, tüm kurumların ve hatta grupların dahi web sitesi bulunmaktadır. Web siteleri, internette bir ürün veya hizmeti anlatmanın en derli toplu halidir. Kendi içerisinde kategoriler yapılabilir, video görsel gibi grafikler eklenebilir ve istenilen zamanda revize ve güncellemeler yapılabilmektedir. Peki, bir web sitesi size hangi hizmetleri sunar? Web sitesi nedir? Web sitesi hazırlamak veya yönetmek için neler yapılabilir? Tüm bunlar web sitesi için bilinmesi gereken önemli noktalardır. Web siteleri artık günümüz teknolojisinde oldukça sık kullanılan teknolojik alanlar arasındadır. İnternete girildiği zaman yapılan ilk eylemlerden birisi web sitesine girilmesidir.

Web Sitesi Nedir?

Bilginin her türlü dijital ortama aktarıldığı ve yayılabildiği teknolojik gelişmelerle bilinen günümüzde internet; iletişimin vazgeçilmez teknolojik gelişmesi ve artık hemen hemen bütün insanları doğrudan veya dolaylı yoldan ilgilendiren, içerisinde bilgi yüklü ve sosyal ağlar ile dünyayı birbirine bağlayan ağdır. İnternet özel kuruluşlar ve resmi kuruluşların tamamında hem bilgiyi saklamak hem çevrimiçi uygulamalardan yararlanmak hem de uluslararası platformda söz sahibi olabilmek için artarak kullanılmaktadır. İşte söz konusu bu durumun en önemli sac ayaklarının başında web sitesi gelmektedir. Bu siteler genellikle “www” veya “https” gibi uzantılarla başlayarak alınmaktadır. Bunun için standart şablonların yanında özel oluşturmalı web tasarımları da bulunmaktadır.

Web Kelimesi Ne Anlama Geliyor?

Web kelimesinin açılımı “World Wide Web” olarak dünya literatüründe yer almaktadır. Dünya Çapında yaygın olan internet ağı, İnternet üzerinde yayınlanan birbirleriyle bağlantılı hiper-metin dokümanlarından oluşan bilgi sistemine verilen isimdir. Bilgisayar teknolojisinden sonra ortaya çıkan internet, bu bilgisayarlarda bugün çok katlı kütüphanelerden daha fazla bilgiyi dijital olarak depolayabilme, bilgiyi çok hızlı bir şekilde işleme alma ve onu yayma gibi özellikleriyle herhangi iki bilgisayar arasında veri iletişimini olanaklı kılma özellikleri göstermektedir.

Web Sitesi Bilgiyi Yaymak İçin İdealdir

İnternetin felsefesini oluşturan temel nokta insanların bilgiye olduğundan daha hızlı ve kolay ulaşma istekleri sonrasında ortaya çıkmış bir teknolojidir. İşte web sitesi de bu amaca hizmet eden en yaygın sistemli internet alanlarıdır. Bilgi ve istenilen tüm dosyalar buraya yüklenir, saklanır ve dağıtılır. Dünyanın her yerinden insanlar buraya ulaşabilir. Web sitesi yayılabilir ve tüm insanlığın istifadesine sunulabilir. Web arama motoru veya internet arama motoru, web sistemi içerisinde planlı bir şekilde tamamen kullanıcıları tarafından istedikleri şeyleri aramasına olanak sağlar.

Dünya’da ve Türkiye’de Web Sitesi Kullanım Durumu

İnternetin dünyadaki gelişimini gözler önüne seren en önemli verilerin başında web sitesi sayısındaki değişim ve kullanılan web sitesi güncel durumu gelmektedir. Yayınlanan bir rapora göre 2021 yılında toplam 126 milyon 838 bin web sitesi bulunmaktadır. 2007 yılında yapılan başka bir araştırmada yayında olan site sayısı 55 milyon civarlarında olduğu kaydedilmiştir. Web sitesi sayısı ortalama 4 kat artarak 14 yılda 200 milyona yaklaşmıştır.

Web Sitesi Kurmanın Avantajları Nelerdir?

Web sitesi kurmak hem kişisel bazda hem de sektörel anlamda birçok avantajı beraberinde getirmektedir. Bunun en belirgin yönü ise, artık dünya dijital bir çağda ve her geçen gün daha da globalleşmektedir. Bu global yarışta saf tutmanın en kolay yollarından birisi de o alanda söz sahibi olabilecek bir ortamın varlığıdır. Web siteleri bu alan için adeta biçilmiş kaftandır. Peki, bir sektörel web tasarım sahibi olmak ne gibi durumlarda size avantaj sağlar? Bunların tamamına aşağıdaki maddelerden ulaşabilirsiniz:

İşte Web Sitesi Kurmanın Avantajları

-Firmanız için sektörel web tasarım ile kurumsal imajınızı belgeleyerek diğer firmalardan ayrılmış ve sıyrılmış olursunuz

-Web sitesi ile kendinizi ifade edebileceğiniz yeni bir alan kazanmış olursunuz.

-Hizmetlerinizi, kalitenizi, işinizle ilgili tüm detayları kalıcı bir şekilde anlatabilirsiniz.

-Web sitesi sayesinde firmanızı sürekli reklam edebilir yeni müşteriler kazanabilirsiniz.

-Google’ın tüm imkanlarından faydalanabilir, size yakın müşterilerinizi CEO uyumlu makalelerle destekleyerek bulabilirsiniz.

-Web sitenizde çeşitli kampanyalar ve özel günler düzenleyerek kendinizi yenileyebilir ve gelişmelere ayak uydurabilirsiniz.

-İnsanlarla doğrudan iletişim kurabileceğiniz ve tüm bilgilerinizi paylaşabileceğiniz dijital bir alanınız olmuş olur.

-Günümüz teknoloji çağı gereği zamanın gerisinde kalmaktan kurtularak değişimin bir parçası olabilirsiniz.

-Yapılan sektörel web tasarım ile tasarımsal olarak dikkat çekici objeler ve renkler kullanabilirsiniz.

Kimler Sektörel Web Tasarımı Yaptırabilir?

Web sitelerinin kullanımı için herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Yeni bir işletme veya çok köklü firmaların web siteleri olabilir. Öncelikle yapılması gereken web tasarımı için karar vermek ve doğru adres ile iletişim kurmaktır. Sektörel web tasarımı her işletme için kurgulanabilmektedir. Bunun için e-ticaretplus.com tam size göre. Her türlü sektörel web tasarımı için ulaşabilirsiniz. Ayrıca e ticaret paketlerinde 15 günlük ücretsiz deneme imkânı da bulunmaktadır.

Değişen ve gelişen teknolojide web sitesine sahip olmak bundan 50 sene önce fiziki bir dükkâna sahip olmakla aynı düzeydedir. Bunun için geç kalınmadan bir web sitesi sahibi olmakta fayda vardır. Geleceğin daha da dijital olması kaçınılmaz olarak görülmektedir. Bu da web sitelerinin önemini her geçen gün artıracaktır

Build
İnşaat
11.000 12 Taksit / 1000₺ + KDV
15 GB Disk Alanı
Sınırsız Yıllık Trafik
10 Adet Kurumsal E-Posta Hesabı
İnşaat ve Emlak İçin İdealdir
Yüksek Güvenlik - 256 Bit SSL
Parçalı Ödeme Sistemi
Sözleşme Oluşturma
Tapu Takip Bilgi Sistemi
Kullanıcı ve Çalışan Tanımlama
Şirketinize Özel Alan Adı
Teknik Destek & Eğitim
Ücretsiz Güncelleme
Blog Yönetimi
Günlük Yedekleme
Gelişmiş Raporlama ve İstatistik
İlan Yedekleme
Detaylı İlan Yönetimi
Mobil Yönetim Paneli
Sanal Pos Yönetimi
Özel Ödeme ve Tahsilat Sistemi
Whatsapp ve Canlı Sohbet
Sosyal Medya Hesapları
Çoklu Dil Desteği
İlan Demoları
Kolay Tasarım
Tasarım Editörü
Özelleştirilebilir İlanlar
Kullanıcıya Özel Numara ve Resim Belirleme
Google Ads Hesabı Kurulumu
Facebook ve İnstagram Reklam Hesabı
Bir Sonraki Yenileme Ücreti 3500₺ +KDV
Cars
Otomobil
11.000 12 Taksit / 1000₺ + KDV
15 GB Disk Alanı
Sınırsız Yıllık Trafik
10 Adet Kurumsal E-Posta Hesabı
Rent a Car ve Galeri İçin İdealdir
Yüksek Güvenlik - 256 Bit SSL
Parçalı Ödeme Sistemi
Sözleşme Oluşturma
Araç Bilgi Sistemi
Kullanıcı ve Çalışan Tanımlama
Şirketinize Özel Alan Adı
Teknik Destek & Eğitim
Ücretsiz Güncelleme
Blog Yönetimi
Günlük Yedekleme
Gelişmiş Raporlama ve İstatistik
İlan Yedekleme
Detaylı İlan Yönetimi
Mobil Yönetim Paneli
Sanal Pos Yönetimi
Özel Ödeme ve Tahsilat Sistemi
Whatsapp ve Canlı Sohbet
Sosyal Medya Hesapları
Çoklu Dil Desteği
İlan Demoları
Kolay Tasarım
Tasarım Editörü
Özelleştirilebilir İlanlar
Kiralama Süresine Göre Fiyat Belirleme
Kullanıcıya Özel Numara ve Resim Belirleme
Google Ads Hesabı Kurulumu
Facebook ve İnstagram Reklam Hesabı
Bir Sonraki Yenileme Ücreti 3500₺ +KDV