Web Sitenize Eklenecek Modüller

Web sitesi konusunda çoğu firma veya şahıs kiralık web sitesi satın almayı daha doğru bulmaktadır. Hem zaman tasarrufu hem de kolaylık anlamında kiralık web sitesine sahip olmak herkes için en doğru davranış olacaktır. Kiralık web sitesi sahibi olduğunuz noktada size düşen görev siteyi daha çok geliştirmek olacaktır.

Herkes web sitesi sahibi olabilir fakat web sitesi sahibi olduğunuz zaman sitenizin üst sıralarda olması yani arama motorlarında zirve yapması gerekmektedir. Bu durumda da web sitenizin içeriğinde ile fark yaratmanız gerekmektedir. Web sitesi kiralayan kişiler siteyi teslim aldıktan sonra hem tasarım hem yazılım olarak gerekli tüm gelişmeleri eklentileri yapmak zorundadırlar. Bu durumda da satın almış olduğu siteye ek modüller eklemektedir.

 Web Sitesinde Ek Modüller Ve İçerikleri

Web sitesi yazıları ile normal bir yazı arasındaki farkları bilmekte fayda vardır. Web sitesini satın aldınız ve bu siteye yazı hazırlarken öncelikle metin konusunda son derece hassas davranmanız gerekmektedir. Web sitenize giren ziyaretçilerin çoğu yazılarınızı detaylı bir şekilde okumaz sadece göz atar. İşte bu noktada web sitesinde metni okumaya başladıkları zaman aradıklarını çok kısa bir sürede bulamayan kullanıcılar web sitenizden hemen çıkacaktır. Buna dayanarak, ziyaretçi kitlenizi iyi tanımak ve ona göre bir ek modül eklemek için direk konuya giren bir başlık ve içerik seçmeliyiz.

İnternet kullanan kişiler arama motorlarındaki arama kutusuna başlık yazdıkları zaman sonuçların kendi aramaları ilgili olarak bilgi sunmasını beklerler Bu durumda sitenizi tıklayıp ziyaret eden kişiler konu ile ilgili olmayan alakasız bilgiler ile karşılaşırlarsa bu noktada ihtiyaç duydukları konuyu bulmak adına sizin sitenizden çıkıp, başka siteye geçerler. Bu durumda kiralamış olduğunu web sitesinde içerik kısmını ok kısa tutmalısınız.

Web sitenizde ziyarette bulunan kişi hızlı bir şekilde almak istediği bilgiye ulaşır. Hazır olarak aldığınız web sitesinde uzun laf kalabalığı olması çok cazip değildir. Kısa ve net bilgiler ziyaretçiler için daha uygun olacaktır. Sitenizde bir konuyu anlatırken maddeler sunarak kısa yazılar yazmalısınız. Böylece hem sıkıcı bir web sitesi olmazsınız hem de ziyaretçileriniz ihtiyaç duyduğu bilgilere anında ulaşmış olur.

Web Sitesinde Ek Modüller İle Fark Yaratmak

Kiralamış olduğunuz web sitesinde yayınlanan fotoğrafla ve videolar da ziyaretçiler için son derece önemlidir. Hazır olarak aldığınız web sitesinde sadece yazı olması yeterli değildir. İşte bu noktada siteye eklemeler yapılması gerekmektedir. Web sitenizdeki hakkımızda sayfası, sık sorulan sorular, iletişim kısmı, fotoğraflar, videolar hepsi bire içerik olarak görülür. Bu durumda siteye ek modüller eklemek için sitenize video veya fotoğraf ekleyecekseniz bunları siz çekip yükleyebilirsiniz. Fakat çekeceğiniz video ve fotoğraf tamamen özgün olmalıdır. Mesela bir işletme iseniz; iş yerinizin fotoğrafını ekleyebilirsiniz. Aynı şekilde iş yerinde çalışan elemanlarınızı iş yaparken video çekerek sitenizde yayınlayabilirsiniz.

Web Sitesinde Eklenecek Ve Düzenlenecek Noktalar

Sahip olduğunuz web sitesinde yayınlanan yazıların yazım hataları, imla hataları var mı yok mu kontrol edilmelidir. Kiralamış olduğunuz web sitesinde dil bilgisi kuralarına uymak son derece önemlidir. Bu durumda siz sitenize ek modüller ekleyerek profesyonel bir web sitesi oluşturmuş olursunuz. Ziyaretçileriniz imla hataları olan, yazım yanlışları olan bir web sitesini okumak istemez. Web siteniz sizin aynanız gibi olmaktadır. Her anlamda dikkat etmeli ortaya hatasız bir web sitesi çıkarmalısınız.

Web sitenizde içerikler SEO kurallarına göre hazırlanmalıdır. Fakat bazı durumlarda SEO anahtar kelimeleri kullanırken metinlerinizde aşırıya kaçmamanız gerekir. Yoksa ortaya anlamsız ve sadece anahtar kelimelerin yer aldığı saçma ve anlamı olmayan bir metin çıkacaktır. Bunun sonucunda da ziyaretçiler web sitenize girdiği zaman hemen geri çıkacak ve bununla beraber siteniz arama motorlarında çok geri sıralara düşecektir. Bundan dolayı; anahtar kelimeleri kullanırken metnin anlamını bozmayacak şekilde içeriğe yedirmeniz gerekir. Bu şekilde okuyucunun sıkılmadan ve daralmadan okuyacağı metinler ortaya çıkmaktadır.

Web sitenize eklemeler yapacağınız noktalarda siteye giriş yapacak ziyaretçilerinizle empati kurmak çok doğru bir davranış olacaktır. Potansiyel müşterilerinizin sizin sektörünüzle ilgili olarak akıllarına gelebilecek sorularını veya bu sektörde karşılaşabilecekleri sorunları düşünerek hareket etmek web sitesinin başarısı için son derece önemlidir. Web sitenizde bu konuları iler ve cevapları sağlarsanız sitenin ziyaret eden kişi, sitenizden son derece memnun kalacaktır.

Yeni bir web sitesi sahibi olduğunuz zaman; öncelikle içeriğinizi yerleştirdiğinizden emin olmalısınız. Bu şekilde web tasarımı deneyimi çok daha iyi bir şekilde olacaktır. Çoğu zaman, sahip olduğunuz sitenizdeki içerik, farklı sebeplerden dolayı işe yaramayacaktır. Sitenizin tarihi eskidir ve artık kim olduğunuzu veya ne olmak istediğinizi ziyaretçiye yansıtmamaktadır. İşte bu durumda siteye ek modüller olarak modern bir tasarım için modern bir içeriğe ihtiyacınız olacaktır.

Web sitemizdeki hazır şablonların çoğunda renk değişikliği özelliği olmayabilir bu nedenle de web sitenizde sizin istediğiniz bir renk olması için de eklemeler yapabilirsiniz. Bu noktada sitenizi istediğini bir renk ile donatabilirsiniz. Bu noktada firmanızı ve markanızı yansıtacak en uygun tasarımları e-ticaretplus.com olarak size sunuyoruz.

Web sitesi sahibi olduğunuz noktada çevrimiçi her firmanın son kullanıcısı ile iletişime geçmesini sağlayacak olan bir sohbet hizmeti de siteye ek modüller arasında yer almaktadır. Bu eklenti kullanıcılar ile sohbet için çok mükemmel özellikler sunmaktadır. Tüm bunların yanında web sahibi kullanıcılar ile sohbet ederek; ziyaretçilerin nerden geldiği, hangi sayfada olduğu, iletişim bilgileri hakkında kolaylıkla bilgi sahibi olmaktadır. Ve kullanıcıları ile anlık iletişim kurmaktadır.

Web sitenize ekleme yapacağınız birçok teknolojik gelişmeler daha bulunmaktadır. Önemli olan bu eklemeleri zamanında yaparak, sitenizin kalitesini arttırmak olacaktır.